אודות

נכס ארכיטקטוני. משמעות היסטורית.
הבית הירוק בן שלוש הקומות הממוקם ברחוב ג'ורג' וויז בתל אביב מכונה הבית הירוק בשל צבע קירותיו הירקרקים. הבית הוקם בשנות ה-80 של המאה ה-19 ונחשב לנכס ארכיטקטוני בעל ערך היסטורי. הבית שומר על צביונו האוריינטלי ועד היום ניתן ליהנות ממוטיבים ארכיטקטוניים בינהם ארקדה (מעבר המקורה ברצף של קשתות או קמרונות הנתמכים בעמודים) וקשתות.
לאורך ההיסטוריה עבר הבית הירוק שימושים וייעודים שונים, לאור השתלשלות המאורעות והעברת הבעלות בתקופת המנדט הבריטי, שימשה קומת הקרקע לצרכי מסחר ושתי הקומות הנוספות שימשו למגורים.
בשנת 1948 נכבש האיזור בידי ההגנה ותושביו נטשו, באותה העת שימש הבית הירוק את הלח"י כמפקדה, לאחר הקמת מדינת ישראל שימש המקום לשיכון עולים חדשים ולחיילים.
בשנת 1964 לכשהוקמה אוניברסיטת תל אביב ומאז שהמבנה עבר לרשותה משמש הבית הירוק את סגל האוניברסיטה.
בשנת 1991 עבר שיפוץ על ידי האדריכל האיטלקי קמילו מנפרדי ובעקבותיו נהרסו חלקים ונשמר האגף המזרחי. בימים אלו עבר הבית הירוק שיפוץ נוסף המדגיש את קווי העיצוב המקוריים ומרחיב את האפשרויות לשימוש במקום לאירועי תרבות, כנסים, תערוכות ולכל שימוש כאולם וגן אירועים בעל צביון ייחודי ובעיקר סיפור ואישיות מלכותית שלא נתקלים בה כל יום.

ארמון. בלתי נשכח.
ההשראה שהובילה את חידוש המקום כיום, הן זו העיצובית האדריכלית והן זו הקונספטואלית, נוגעת בכל אחד ממרכיבי תהליך החוויה בעת ביקור ושהות בארמון מלכות כפי שעולה במחקרים היסטוריים, זו הספציפית נלקחה מההיסטוריה של הבית הירוק - ארמונו של השיח מוניס - אברהם אבו כחיל שהתגורר במבנה זה.
העיצוב נותן דגש על קווים אוריינטליים מקוריים של המקום מהולים ב-TOUCH מודרני תוך העשרת הססגוניות המרהיבה. במלאכת החידוש הושם דגש על העצמת האווירה באמצעות סממנים מזוהים עם תרבויות המזרח (אופן תכנון זרימת הקהל, פינות האירוח, מוטיבים וטקסטורות של הבדים שילוב הצבעים ועוד...).
האספקט החדשני מוגש ברמת העיטוף ומאפשר נגיעה בתרבויות אוריינטליות רבות כדוגמת: מרוקו, כורדיסטאן, טורקיה, מצרים, עיראק, הודו, טוניס, גרוזיה, תימן, פרס, ועוד.

תרבות. אומנות. אקדמיה
החוויה האנתרופולוגית האמנותית מתעצמת לאור החיבור הטבעי של המקום לאוניברסיטת תל אביב השוכנת בסמיכות לבית הירוק.
בקומה השנייה של הבית הירוק תוצגנה במסגרת תערוכה מגוונת עבודות של אומנים מהארץ ומהעולם, אשר תתרומנה לחווית המבקרים במקום ותהוונה מוטיב מעצים של האומנות והתרבות המייחדת אותו.